Duyurular Tüm Duyurular
Etkinlikler Tüm Etkinlikler
Haberler Tüm Haberler
TANITIM
Tanıtım Videosu

Orman Endüstri Mühendislerinin iş imkanı:

Öğrencilerimiz, akademik ve uygulamalı ders çalışmalarını fiziksel ve mekanik laboratuarlarımızda yapmaktadırlar. Tasarım, çizim, modelle me ve analiz dersleri Bilgisayar laboratuarlarında yapılmaktadır. Bunun yanında Ahşap işleme teknolojileri laboratuarı, Odun mekaniği, kimya ve anatomi test laboratuarı, emprenye laboratuarı, levha üretim laboratuarı da kullanılmaktadır.
Mezunlarımız, kamuda Orman ve Su işleri Bakanlığı, TUBİTAK, DPT gibi kurumlarda veya özel sektörde mühendis olarak görev yapmaktadırlar. Mobilya imalat fabrikaları, kereste fabrikaları, lif levha (MDF), yonga levha (YL:sunta), yönlendirilmiş yonga levha (OSB) veya kontrplak fabrikalarında malzeme temini veya üretim müdürü olarak görev almaktadır. Ayrıca mimari bürolarda tasarım ve konstrüksiyon mühendisi, ithalat-ihracat uzmanı, işletme müdürü gibi görevlerde bulunmaktadırlar. 
Üniversitemizde ve fakültemizde düzenlenen etkinlikler: Mesleki teknik geziler, Yurt içi fuar gezileri, Fabrika gezileri, doğa gezileri ve piknikler, Tanışma ve kaynaşma partileri, bahar şenlikleri düzenlenmektedir. 
Ayrıca Karabük ili tarihi ahşap yapıları ile UNESCO’nun Dünya Miras Şehirleri arasında yer alan, Safranbolu ilçesiyle iç içe olması itibariyle ahşap yapı bilgisi açısından önemli ve canlı bir laboratuar imkanı sunmaktadır.

CNC , CAD/ CAM UYGULAMALARI
Bilişim teknolojileri ile birlikte CAD/CAM programlarının da gelişmesiyle bilgisayar destekli üretime geçilmiş, üretim süreci hızlı ve kolay hale gelmiştir. Orman Endüstri Mühendisliği Programının çok disiplinli yapısı nedeniyle Orman Fakültesinde açılacak olan diğer tüm programlarla eğitim ve araştırma alanlarında işbirliği içersinde olması hedeflenmektedir. Orman Endüstri Mühendisliği müfredatı ile, fakültede ve üniversitede bulunan CNC cihazları kullanılarak uygulamalı mühendis yetiştirilmesi hedeflenmektedir.