HAKKIMIZDA

ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ

Anlaşmalı Avrupa Birliği ülkelerinde 1 veya 2 dönem öğrenci değişimi ile eğitim imkanı Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği ile Türkiye'de örgün eğitim veren Erasmus Üniversite Beyannamesi (EÜB) sahibi bir yüksek öğretim kurumunda kayıtlı öğrenciler 1 akademik yıl içinde 1 veya 2 (3-12 ay arasında) dönemliğine diğer bir Avrupa ülkesi EÜB sahibi yükseköğretim kurumunda değişim öğrencisi olma ve program dahilinde yurtdışında kaldıkları süre için mali destek alma şansına sahip olurlar. Verilen mali destek geri istenmeyecek olup, öğrencilerin bütün masraflarını karşılamak amaçlanmamakta, yalnızca hareketlilikten kaynaklanan ek masraflara yardımcı olmak istenmektedir. Seçilen öğrenciler istedikleri takdirde hibesiz ("0" hibeli) Erasmus öğrencisi" olarak Erasmus öğrencisi olabilirler. Erasmus Öğrenim Hareketliliği kurumlar arası anlaşmalar kapsamında yapılabilmektedir. Kurumlar, var olan anlaşmaları çerçevesinde gidecek Erasmus öğrencilerini belirlemek üzere öğrencilerine başvuru ilanında bulunurlar. Hareketlilik faaliyeti yalnızca birbirleriyle anlaşması olan Erasmus Üniversite Beyannamesi sahibi kurumlar arasında yapılabilmektedir. Öğrenim Hareketliliğinden faydalanabilmek için öğrencilerin kendi kurumlarının Erasmus Koordinatörlüklerine başvurmaları ve seçim sürecine dahil olmaları gerekir. Her kurum kendi başvuru ve seçim tarihlerini kendisi belirlemektedir.

CNC ve CAD/ CAM UYGULAMALARI

Bilgisayar teknoloji, bilişim teknolojisinin gelişmesiyle CAD/CAM programları ile üretime kolaylık getirmiştir. Programının multi-disipliner yapısı nedeniyle Orman Fakültesinde kurulacak olan diğer tüm programlarıyla eğitim ve araştırma alanlarında yakın bir işbirliğinde olması hedeflenmektedir. Lisans eğitim alanında değişik programlar ile çift anadal ve yandal çalışmalarının yapılarak özellikle başarılı öğrencilere daha geniş istihdam alternatifleri sunabilmesi öncelikli konulardan birisi olacaktır. Karabük Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği müfredatı, fakültede ve üniversitede bulunan CNC cihazlarını kullanarak uygulamalı mühendis yetiştirmeyi öngörmektedir.

ÇİFT DİPLOMA ( YÜKSEK LİSANS/DOKTORA):

Anlaşmalı Avrupa Birliği ülkeleri ile Yüksek Lisans ve Doktora aşamasında eğitimin yarısı yurt içinde diğer yarısı yurt dışında olmak üzere akademik çalışma yapılabilmektedir.

ÇAP (Çift Anadal Programı):

Öğrencilerimiz istemeleri halinde, Üniversitemiz içerisinde anlaşmalı diğer fakültelerin uygun bölümlerinin birinde fakültelerin gerekli gördüğü bazı fark derlerini alarak başarılı olması halinde ikinci bir lisans diploması alma hakkı kazanmaktadır.

YANDAL: Öğrencilerimiz istemeleri halinde Fakülte içerisinde anlaşmalı uygun bölümlerden birinde fark dersleri alarak başarılı olması halinde ikinci bir diploma alma hakkını elde etmektedir.